Witaj!
Nazywam się Paulina i miło mi Cię powitać w moim makijażowym świecie. Znajdziesz tu nie tylko wpisy na temat makijażu, ale także pielęgnacji różnych obszarów ciała. Nie zabraknie tu również wpisów o tematyce lifestylowej.
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
CZYTAJ WIĘCEJ
  • 1
    ULUBIEŃCY
    Chcesz się dowiedzieć, jakie kosmetyki najlepiej sprawdziły mi się w danym miesiącu?
    Czytaj więcej
  • 2
    RECENZJE
    Uwielbiam testować nowe kosmetyki! Często zdarza mi się pisać także o innych rzeczach... Jesteś ciekawy/-a?
    Czytaj więcej
  • 3
    PIELĘGNACJA
    Pielęgnacja to ważna sprawa. Za nią kryje się wiele ciekawych produktów. Koniecznie sprawdź, co udało mi się przetestować w tej kategorii.
    Czytaj więcej

RECENZJA: Bioelixire - olejki organiczne do olejowania włosów

Hej wszystkim! Rok szkolny właśnie się rozpoczął, a z nim wrzesień i z tyłu głowy myśl o nadchodzących chłodniejszych dniach. Na szczęście póki co ciepło nas nie opuszcza i oby było tak jak najdłużej. W końcu promienie słoneczne przyczyniają się do poczucia szczęścia, co zwłaszcza w trudnym czasie bardzo się przydaje. A skoro już o słońcu mowa, to warto pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Świadomość na temat użyteczności filtrów powoli wzrasta, jednak nie tylko o skórę w takim czasie należy dbać, a także o włosy. Naturalną ochroną dla włosów są oczywiście wszelkiego rodzaju olejki, a dziś mam przyjemność podzielić się opinią na temat olejków organicznych Bioelixire, które mogą się poszczycić wieloma zastosowaniami. Wszelkie oleje i masła zaliczamy do emolientów, o których więcej możecie poczytać tutaj, a teraz przechodzę do opisu produktów, które miałam okazję testować w ramach wspomnianej współpracy. Zapraszam :)


OPAKOWANIE

Miałam przyjemność przetestować 4 rodzaje olejków: 
  • olejek z makadamii i pestek dyni do włosów średnio i niskoporowatych,
  • olejek z pestek winogron do włosów suchych i po zabiegach chemicznych (włosy średnio i niskoporowate),
  • olejek z oliwek do włosów kręconych, matowych i łamliwych (włosy wysoko i średnioporowate),
  • olejek z czarnuszki i awokado do włosów średnio i wysokoporowatych.
Każdy z nich mieści się w kartoniku o dość rustykalnej stylistyce. Na opakowaniu każdego z olejków króluje jedna przewodnia barwa, co sprawia, że całość wygląda schludnie i estetycznie. Na górze mamy nazwę marki, poniżej rodzaj olejku oraz jego przeznaczenie. Nie braknie także ilustracji przedstawiających roślinę, z której pochodzi olejek. 
Znajduje się tu również informacja na temat zawartości 99% organicznych składników w produkcie, który jest całkowicie wegański. Ten niepozorny kartonik skrywa wszystkie przydatne treści, dotyczące sposobów użycia oraz składu. 
Wewnątrz znajdują się plastikowe, przezroczyste buteleczki o pojemności 50 ml. Każda z nich jest opatrzona grafiką, znaną już z papierowego opakowania. 
Buteleczkę można zamknąć dzięki przezroczystej pokrywce, pod którą znajduje się pompka dozująca idealną do pokrycia pasma włosów ilość produktu.

Każdego z olejków można używać do 12 miesięcy od otwarcia produktu.

KONSYSTENCJA I ZAPACH



Konsystencja wszystkich olejków jest taka sama - oleista, dość lepka i lekko lejąca, co ułatwia wpracowanie produktu we włosy. Jeżeli chodzi o zapach to spodziewałam się roślinnej, czasem nie za bardzo przyjemnej woni, niemniej pomyliłam się. Każdy z olejków mimo początkowo odczuwalnego zapachu, charakterystycznego dla produktów oleistych, po chwili zaczyna pachnieć delikatnie kosmetycznie. Jest to lekki, aczkolwiek przyjemny zapach, który kojarzy mi się z roślinnymi kremami do twarzy na dzień. Producent jednak zapewnia na opakowaniu, że produkt jest niedrażniący, a kompozycja zapachowa nie zawiera alergenów. 


Olejki organiczne Bioelixire są transparentne, co można zauważyć na przedstawionych zdjęciach. Można tu znaleźć całkowicie przezroczyste oleje, aż po lekko żółte. Kolorystyka ta jest zdecydowanie na plus, zważając na różne odcienie włosów każdego z nas. Nawet najciemniejszy z olejków nie powinien wpłynąć na odcień nawet najjaśniejszych pasm. 

SKŁAD:
Olejek z makadamii i pestek dyni

Skład: 
Caprylic/Capric Triglyceride (emolient tłusty), Isoamyl Cocoate (emolient suchy), Heptyl Undecylenate (emolient suchy z oleju rycynowego), Macadamia Ternifolia Seed Oil (olej makadamia), Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil (olej z nasion dyni), Parfum (zapach).
Olejek z pestek winogron

Skład:

Caprylic/Capric Triglyceride (emolient tłusty), Isoamyl Cocoate (emolient suchy), Heptyl Undecylenate (emolient suchy z oleju rycynowego), Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil (olej z pestek winogron), Parfum (zapach), Alfa-Isomethyl Ionone (składnik kompozycji zapachowej), Benzyl Salicylate (składnik kompozycji zapachowej, możliwy alergen), Butylphenyl Methylpropional (składnik kompozycji zapachowej), Cinnamyl Alcohol (alkohol cynamonowy, składnik kompozycji zapachowej), Citronellol (składnik kompozycji zapachowej), Coumarin (składnik kompozycji zapachowej), Geraniol (składnik kompozycji zapachowej), Limonene (składnik kompozycji zapachowej), Linalool (składnik kompozycji zapachowej).

Olejek z oliwek

Skład:

Caprylic/Capric Triglyceride (emolient tłusty), Isoamyl Cocoate (emolient suchy), Heptyl Undecylenate (emolient suchu z oleju rycynowego), Olea Europaea (Olive) Oil (oliwa z oliwek), Parfum (zapach), Amyl Cinnamal (składnik kompozycji zapachowej), Citral (składnik kompozycji zapachowej), Citronellol (składnik kompozycji zapachowej), Geraniol (składnik kompozycji zapachowej), Hexyl Cinnamal (składnik kompozycji zapachowej), Linalool (składnik kompozycji zapachowej).

Olejek z czarnuszki i awokado

Skład:

Caprylic/Capric Triglyceride (emolient tłusty), Isoamyl Cocoate (emolient suchy), Capryloyl Glycerin/Sebacic Acid Copolymer (środek  błonotwórczy), Diheptyl Succinate (emolient suchy z oleju rycynowego), Nigella Sativa (Black Seed) Seed Oil (olej z czarnuszki siewnej), Persea Gratissima (Avocado) Oil (olej awokado), Parfum (zapach).
To, co rzuca się w oczy po spojrzeniu na skład to dość duża ilość składników kompozycji zapachowej, które u niektórych osób mogą prowadzić do alergii. Pamiętajcie więc, aby monitorować stan skóry po użyciu nowych produktów bądź zrobić test na niewielkim obszarze skóry. Plusem olejków jest to, że można ich używać bez styczności ze skórą, niemniej zawsze trzeba zachować ostrożność. 

SPOSÓB UŻYCIA I ZASTOSOWANIE

Opis producenta:

Kosmetyk do włosów i ciała, opracowany i wyprodukowany w Polsce. Formuła do regeneracji i olejowania włosów. Olejek wzmacnia działanie odżywek, ułatwia rozczesywanie włosów, szczególnie gdy zostanie dodany do szamponów bez silikonów. Chroni końcówki przed rozdwajaniem. Ma lekką i delikatną konsystencję, nadaje włosom połysk. Odbudowuje naturalną barierę lipidową skóry i włosów oraz doskonale nawilża i wygładza.

Sposób użycia:

A)  Szybka regeneracja i połysk:  Nanieś kilka kropel olejku na wilgotne włosy, zaczynając od końcówek. Nie spłukuj.  

B)  Regeneracja włosów i pielęgnacja skóry głowy: nanieś większą ilość olejku na wilgotne włosy łącznie ze skórą głowy. Najwięcej produktu nałóż na końcówki włosów. W zależności od grubości i porowatości włosów możesz nie spłukiwać lub po 5 minutach spłukać włosy letnią wodą.

C)  Olejowanie włosów: nałóż dużą ilość olejku na włosy suche. Olejek możesz nakładać na skórę głowy. Minimalny czas trzymania to 60 minut – można pozostawić go do zupełnego wchłonięcia. Proces zakończ myciem włosów szamponem.

Olejki organiczne od Bioelixire - opinia po użyciu:

Jeśli nie wiecie, jakie olejki sprawdzą się podczas olejowania włosów, to olejki organiczne Bioelixire,  wydają się rozsądną opcją na początek, żeby rozpoznać swoje oczekiwania wobec tego typu produktów.
Wyróżniają się ładnym kosmetycznym zapachem, co jest zarówno ich wadą i zaletą. Kompozycje zapachowe lubią podrażniać, ale również zachęcają do używania danych kosmetyków. Wiele osób zwraca uwagę na to, aby produkty, których używają, wyróżniały się ładnym nienachalnym zapachem, a te z pewnością takie są. Wygodna pompka ułatwia dozowanie produktu, a konsystencja pozwala na dokładne wpracowanie go w pasma. Ponadto olejki mają wiele zastosowań: chronią końcówki przed działaniem środków zewnętrznych, a tym samym przed rozdwajaniem się, ułatwiają rozczesywanie włosów oraz regenerują i pielęgnują nie tylko włosy, ale też skórę głowy. Każdy z nich jest opisany porowatością i to do niej należy dostosowywać używane oleje. Jeśli nie wiecie, jakie oleje sprawdzą się do olejowania włosów to zapraszam do zapoznania się z moim wpisem, do którego przejdziecie, klikając tutaj. Moje włosy są średnioporowate, więc wszystkie produkty, które dostałam nadawały się do przetestowania na nich. To, co zauważyłam i najbardziej mnie ucieszyło to fakt, iż włosy rzeczywiście lepiej się rozczesywały (a to naprawdę trudne przy moich długich, falowanych włosach), miały piękny zdrowy blask, a do tego były tak miłe w dotyku, że nie mogłam przestać ich dotykać. Dodatkowym atutem olejków organicznych Bioelixire jest łatwa dostępność, ponieważ znajdziecie je w sklepach sieci Rossmann, a także w drogeriach internetowych. 
Ocena: 4/5 
Cena: 24,99 zł TERAZ: 18,99 zł
Dostępność: Rossmann 

Koniecznie dajcie znać, czy mieliście styczność z olejkami organicznymi od Bioelixire oraz jak często zdarza się Wam olejować włosy.

Zapraszam do obserwowania mnie na IG https://instagram.com/wrrau oraz do polubienia strony na FB https://facebook.com/dramabeautyy

Komentarze

  1. Bardzo ciekawe są te olejki, na pewno warto wypróbować :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Olejków tej firmy nie używałam, chyba warto je przetestować. Moje włosy najbardziej lubią się z olejem z czarnuszki:) Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znam tych kosmetyków, ale wyglądają zachęcająco.
    Tu Tara z Zapisków roztrzepanych - blogger mi świruje;)

    OdpowiedzUsuń
  4. Miałam ten olejek z czarnuszki i był bardzo fajny <3

    OdpowiedzUsuń
  5. super kosmetyki!

    OdpowiedzUsuń
  6. Uwielbiam te olejki, dzięki nim włosy są w cudownym stanie. Zawsze biorę je ze sobą na wakacje w ciepłych krajach, ponieważ idealnie zabezpieczają je przed słońcem. Ostatnio zastanawiałam się kiedy jechać do meksyku i postanowiłam, że wybiorę się jeszcze zimą. Na pewno wezmę ze sobą ten produkt.

    OdpowiedzUsuń
  7. Nie korzystałam z olejków tej marki, ale muszę przyznać, że opakowania mi się naprawdę podobają (jakoś lubię taki klasyczny styl). Poza tym na duży plus, że olejki są przezroczyste, to raczej rzadkie jeśli chodzi o taki produkt, przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń. Akurat dużo dobrego słyszałam o pestkach winogron jeśli chodzi o oleje, także chyba się skuszę właśnie na ten produkt ;) No, a co do Twojej opinii, to super, że tak łatwo można rozczesywać włosy po nich. Sama zazwyczaj miałam z tym duży kłopot, także chyba znalazłam coś dla siebie!

    OdpowiedzUsuń
  8. Jesli chodzi o olejowanie włosów, naprawdę trzeba robić to dosyć ostrożnie. Bo można zrobić krzywdę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś!
Koniecznie pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza.
Miło mi będzie, jeśli również zaobserwujesz mój blog - koniecznie daj o tym znać, a odwdzięczę się tym samym :)
Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować napisz: dramabeautyy@gmail.com