Witaj!
Nazywam się Paulina i miło mi Cię powitać w moim makijażowym świecie. Znajdziesz tu nie tylko wpisy na temat makijażu, ale także pielęgnacji różnych obszarów ciała. Nie zabraknie tu również wpisów o tematyce lifestylowej.
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
CZYTAJ WIĘCEJ
  • 1
    ULUBIEŃCY
    Chcesz się dowiedzieć, jakie kosmetyki najlepiej sprawdziły mi się w danym miesiącu?
    Czytaj więcej
  • 2
    RECENZJE
    Uwielbiam testować nowe kosmetyki! Często zdarza mi się pisać także o innych rzeczach... Jesteś ciekawy/-a?
    Czytaj więcej
  • 3
    PIELĘGNACJA
    Pielęgnacja to ważna sprawa. Za nią kryje się wiele ciekawych produktów. Koniecznie sprawdź, co udało mi się przetestować w tej kategorii.
    Czytaj więcej

RECENZJA: Bania Agafii - Mydło Cedrowe do Ciała i Włosów

Hej! Nie było mnie jakiś czas, ale dziś powracam i mam dla Was recenzję mojego pierwszego szamponu do włosów z dobrym składem i łagodnymi detergentami. Myślę, że Babuszkę Agafię zna praktycznie każdy miłośnik pielęgnacji. Sama również często sięgałam po ich produkty, zwłaszcza maseczki do twarzy. Żadna z nich nie wyrządziła mi krzywdy i znalazłam wśród nich nawet swoich ulubieńców. Jako, że moje zainteresowanie pielęgnacją włosów było kiedyś nikłe, nie ciekawiły mnie produkty przeznaczone właśnie do nich. Na mydło cedrowe zdecydowałam się po filmie Agnieszki Niedziałek, w którym opowiadała o szamponach. Praktycznie od razu zdecydowałam się na jego zakup, aby sprawdzić, jak zadziała na mojej skórze głowy. Jeżeli stoicie przed wyborem nowego szamponu, to zachęcam Was do przeczytania całości wpisu.

OPAKOWANIE

Mydło mieści się w przezroczystym plastikowym słoju z czarną nakrętką. Zarówno na opakowaniu, jak i na nakrętce widoczna jest turkusowa etykieta z napisaną cyrylicą nazwą produktu oraz logiem z wizerunkiem kobiety. 
Po bokach można znaleźć informacje o zastosowaniu produktu oraz składzie. Część w języku rosyjskim.
Z opakowania dowiemy się także o pojemności, która wynosi 300 ml oraz odczytamy, iż produkt należy zużyć w ciągu 9 miesięcy od otwarcia. 
Docelowy produkt jest oddzielony od pokrywy plastikiem, który ja sobie zachowałam. Myślę, że nie jest to konieczne, ale moim zdaniem plastik ten skutecznie ochrania produkt przed wydostaniem się z opakowania.

KONSYSTENCJA I ZAPACH

Mydło Cedrowe Bani Agafii ma bursztynowy odcień i jest bardzo gęste. W swojej konsystencji nieco przypomina miód, jednak ma dużo bardziej zbitą konsystencję od niego. Ciągnie się i wymaga rozpienienia, aby móc dokładnie rozprowadzić je po całej głowie. Zdarzało mi się używać go zarówno bez wcześniejszego rozcieńczenia, jak i z. Bez wątpienia lepiej mi się myje skórę głowy, kiedy produkt służący do jej oczyszczenia jest już w postaci piany. Niemniej mimo bardzo gęstej konsystencji mydło cedrowe bardzo dobrze się stosuje za pomocą obu sposobów. Produkt ma dość intensywny leśny zapach. Można go skojarzyć z męskimi perfumami. Mnie on bardzo odpowiada.


SKŁAD
Mówi się, że skład rosyjskich produktów to wielka niewiadoma, gdyż nie ma tam konieczności podawania na etykiecie wszystkich składników. Ja jednak nie zauważyłam na mojej skórze głowy negatywnych skutków używania go, stąd uważam, że skład, który znajduje się na opakowaniu powinien być w dużej mierze zgodny z prawdą.
Skład:
Aqua (woda), Pinus Sibirica Seed Oil (olejek cedrowy), Sorbitol (substancja nawilżająca), Sodium Cocoyl Isethionate (anionowy surfaktant pochodzenia roślinnego), Sodium Methyl Cocoyl Taurate (łagodny surfaktant, środek pieniący), Stearic Acid (substancja emulgująca), Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride (substancja antystatyczna), Empetrum Sibiricum Extract (wyciąg z bażyny bajkalskiej), Juniperus Oxycedrus Extract (wyciąg z jałowca kolczastego),  Organic Arnica Montana Oil (olej z arniki górskiej), Saponaria Officinalis Extract (ekstrakt z kłącza mydlnicy lekarskiej), Pinus Sylvestris Tar (wyciąg z igieł sosnowych), Cedrus Deodara Oil (olejek eteryczny z cedru himalajskiego), Guaiacum Officinale Balm (balsam z gwajakowca lekarskiego), Caramel (barwnik kosmetyczny), Chlorophyllin Copper Complex (barwnik kosmetyczny), Benzyl Alcohol (konserwant), Sorbic Acid (konserwant), Benzoic Acid (konserwant)

ZASTOSOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA
Opis producenta:
Cedrowe mydło do włosów i ciała - alternatywa dla szamponu
Formuła gęstego żelu sprawia, że cedrowe mydło Agafii jest bardzo wydajne. Dokładnie oczyszcza włosy, ale nie przesusza ich. Odżywia i nawilża, nie naruszając fizjologicznych barier ochronnych. Nadaje blask włosom i rewitalizuje całą powierzchnie skóry.

Mydło cedrowe Agafii do włosów i ciała jest bogate w ziołowe składniki:
olej z syberyjskiego cedru – regeneruje i wzmacnia bariery ochronne skóry.
bażyna bajkalska – wpływa korzystnie na cebulki włosowe.
żywica sosnowa - wzmacnia bariery ochronne.
jagody czerwonego jałowca – nawilżają i rewitalizują włosy i skórę.
organiczny olej arniki – przeciwdziała wypadaniu włosów i powstawaniu łupieżu.
mydlnica lekarska – zawiera naturalne saponiny, czyli roślinne substancje myjące.
Alergiku! Mydło cedrowe Agafii nie zawiera betainy kokamidopropylowej - jest odpowiednie dla osób uczulonych na ten związek.

Sposób użycia: 
Nanosimy produkt na wilgotne ciało i włosy i masujemy do jego spienienia. Następnie zmywamy dokładnie ciepłą wodą.

Moja opinia:
Mydło cedrowe Bania Agafii mimo swej nazwy, która wskazuje na to, iż nie nadaje się do skóry głowy, jest szamponem o łagodnej/średniej mocy. Gęsta formuła bardzo dobrze się pieni i starcza na naprawdę długo, a ładny leśny zapach sprawia, że mycie skóry głowy staje się przyjemną czynnością. Po użyciu produktu skóra głowy nie jest przesuszona, a bardzo dobrze oczyszczona. Nie pozostawia podrażnień, włosy są odbite od nasady, pod palcami czuć ich czystość, a mimo tego brak tu odczucia tępości włosa. Myję nim jedynie skórę głowy, więc nie wypowiem się na temat wpływu tego kosmetyku na długość włosów. Przypominam jednak, że szampon ma służyć głowie, a nie całości włosów - od tego mamy szeroką gamę odżywek dostępnych w sklepach. Brak Cocamidopropyl Betaine działa na korzyść mydła cedrowego, gdyż jest to składnik, który uczula wiele osób. Szampon ten bardzo dobrze sprawdza się także podczas dwuetapowego mycia głowy. Świetnie uzupełnia działanie co-washa, czyli odżywki myjącej. Na początku mojej świadomej pielęgnacji Mydło Cedrowe było jedynym przeze mnie stosowanym produktem do mycia skóry głowy, później sięgałam po kremy myjące, mocniejsze i łagodniejsze szampony. Zawsze jednak wracam do tego, ponieważ spełnia wszystkie moje oczekiwania. Nie jest to produkt, zawierający SLS i CB, dobrze się pieni i nie przesusza skóry głowy. Doczyszcza to co ma doczyszczać, nie pozostawiając po sobie niemiłych wspomnień. 
Wspomniałam o rozpienianiu/rozcieńczaniu szamponu podczas mycia. Jak to robię? Biorę pojemnik (w moim przypadku jest to malutka miseczka), nabieram dłonią mydło (a porcję zwykłego szamponu od razu wlewam do miseczki), a następnie włączam prysznic i nastawiam jak największe ciśnienie, kierując je w miskę z umieszczonym tam produktem. Szampon rozpuszcza się, tworząc pianę, którą myję skórę głowy i nasadę włosów. 
Ocena: 5/5
Cena: 18 - 20 zł

Znacie Mydło Cedrowe Bani Agafii? Lubicie szampony w takiej formie, czy raczej wybieracie te klasyczne? Z chęcią poznam Waszych myjących ulubieńców do włosów :)

Zapraszam do obserwowania mnie na IG https://instagram.com/wrrau oraz do polubienia strony na FB https://facebook.com/dramabeautyy


Komentarze

  1. Cedrowego mydła jeszcze nie miałam. Już dawno nic nie miałam od Babuszki ;) Ostatnia chyba była jakaś maseczka do włosów ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna konsystencja, bardzo kuszą mnie kosmetyki tej marki, może akurat na to mydło się skuszę.. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo lubię tą markę:) szampony ma super a tego kosmetyku nie znam
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  4. Tego wariantu nie miałam, ale byłam bardzo zadowolona z czarnego mydła :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Do ciała bym użyła, do włosów już wolę szampon :D

    OdpowiedzUsuń
  6. O tej marce słyszał już nieraz, ale niestety nie miałam jeszcze okazji nic z niej przetestować.
    Pozdrawiam i zapraszam na nowy post :) jusinx.blogspot.com.

    OdpowiedzUsuń
  7. aa ja chetnie bym wyprobowala :) i chyba tez sie skusze, bo wiedza o pielegnacji wlosow u mnie w tym momencie tez jest nikla... no i uwielbialm lesne nuty zapachowe <3 juz czuje ta swiezosc 😍💕 pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  8. Nie spotkałam się wcześniej z tym produktem, ale mnie zaciekawił :D
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  9. Już dawno nic nie miałam od Babuszki, pamiętam, że ostatnim produktem był szampon do włosów i kompletnie się u mnie nie sprawdził. O mydłach tej marki słyszałam wiele dobrego, zarówno właśnie tym cedrowym, jak i czarnym. Będę musiała się w końcu na któreś skusić :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Ale ma fajną konsystencję - jak miód ;)
    Nie znam tego produktu, ale wydaje się ciekawy.

    OdpowiedzUsuń
  11. Nie miałam jeszcze nic tej marki, ale zaciekawiłaś mnie tym mydełkiem :)

    OdpowiedzUsuń
  12. Ale fajny produkt! Twoja opinia bardzo mnie zainteresowała by przeprowadzić osobiste testy :)
    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  13. Ciekawi mnie czarne mydło tej marki, ale o cedrowym słyszę pierwszy raz.
    Chętnie wypróbuję, tym bardziej, że lubię taki leśny zapach:)

    OdpowiedzUsuń
  14. Miałam szampony tej marki. Tego produktu jeszcze nie.

    OdpowiedzUsuń
  15. niestety swego czasu porządnie podrażnił mnie kosmetyk z Babuszki... Od tamtego czasu trzymam się od nich z daleka...

    OdpowiedzUsuń
  16. Uwielbiam mydła tej firmy. Miałam to, a także miodowe, czarne i białe. Tylko to ostatnie źle wspominam, reszta była super :)

    OdpowiedzUsuń
  17. Ja niestety nie mam miłych doświadczeń z tą marką, ponieważ kosmetyki te na mnie wgl nie działają. Nie mniej jednak może kiedyś po to mydło sięgnę :)

    OdpowiedzUsuń
  18. Fajna konsystencja :) Ciekawa jestem, jak u mnie sprawdziły się jako szampon

    OdpowiedzUsuń
  19. UWIELBIAM kosmetyki tej marki :D

    OdpowiedzUsuń
  20. Nie do końca jestem przekonana do tej marki. Musiałam by wypróbować:)

    OdpowiedzUsuń
  21. Z tej marki regularnie zamawiam maskę drożdżową do włosów :)

    OdpowiedzUsuń
  22. Czytałam już wiele pozytywnych opinii na temat tego mydła.

    OdpowiedzUsuń
  23. Rzeczywiście ciężko nie spotkać osoby która nie kojarzy Babci Agafii i jej kosmetyków 🙂
    Zaciekawiłaś mnie tym mydłem, nigdy wcześniej nie używałam takiej formy ,stosuje "tradycyjne " szampony ale chętnie poeksperymentuje 🙂
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  24. Nie znam, do ciała chętnie bym go użyła ale do wlósów jednak wolę szampon :-)

    OdpowiedzUsuń
  25. Miałam je, miło wspominam, fajny kosmetyk i do wszystkiego :)

    OdpowiedzUsuń
  26. Ciekawy produkt, do tej pory nie miałam żadnego kosmetyku od babuszki... może czas wypróbować?
    Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  27. Nie miałam cedrowego mydła, jedynie czarne mydło gościło w mojej łazience natomiast używałam go głównie do ciała :)

    OdpowiedzUsuń
  28. Przyznam że nabrałam ochoty na przetestowanie tego mydełka, może uda mi sie kupić je w promocji.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś!
Koniecznie pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza.
Miło mi będzie, jeśli również zaobserwujesz mój blog - koniecznie daj o tym znać, a odwdzięczę się tym samym :)
Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować napisz: dramabeautyy@gmail.com